Asbestui NE!
 

Kuo kenksmingas ASBESTAS?

Asbestas įrašytas į Tarptautinio vėžio tyrimo centro kancerogeninių veiksnių sąrašą kaip kenksminga, vėžį sukelianti medžiaga.

Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, naudoti asbestą ir kitus jo turinčius gaminius yra uždrausta. Tačiau sąlytį su asbestu ar jo turinčiais gaminiais vis dar turi gana daug žmonių.

Sužinok daugiau

Partneriai:

Renovacija.lt - privačių ir daugiabučių namų renovacija

Baigtas paraiškų asbestinei stogų dangai keisti rinkimas

2014-05-13

Šių metų gegužės 2 d. baigtos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“. Per visą paraiškų surinkimo etapą, kuris vyko nuo kovo 17 d. iki gegužės 2 d., pateikta 1 680 paraiškų, kuriose prašoma paramos suma siekia 10,1 mln. litų.  

Aktyviausiai šiais metais paraiškas teikė Šiaulių (239), Vilniaus (203) ir Kauno (202) apskričių gyventojai. Mažiausiai paraiškų sulaukta iš Telšių (128), Alytaus (132) bei Marijampolės (141) apskričių.  

 Iš viso 2014 m. pagal KPP veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ buvo skirta 12,3 mln. Lt paramos lėšų. Kadangi prašoma paramos suma neviršijo skirtų lėšų, paraiškos nebus skirstomos pagal prioritetinius kriterijus. Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai jau vertina pateiktų paraiškų tinkamumą paramai gauti.  

Remiantis teisės aktais, paramos paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 20 darbo dienų nuo paraiškų rinkimo laikotarpio pabaigos. Į šį terminą neįskaičiuojamas paklausimų, patikrų bei ekspertizės atlikimo terminas.  

Surinktų paraiškų statistinius duomenis pagal rajonų savivaldybes galite rasti čia.  

2012–2014 metais asbestinei stogų dangai keisti jau išmokėta daugiau kaip 36,7 mln. Lt.

Šaltinis: http://www.nma.lt/
 
 
© 2011 UAB "Eternit Baltic". Visos teisės saugomos.