Asbestui NE!
 

Kuo kenksmingas ASBESTAS?

Asbestas įrašytas į Tarptautinio vėžio tyrimo centro kancerogeninių veiksnių sąrašą kaip kenksminga, vėžį sukelianti medžiaga.

Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, naudoti asbestą ir kitus jo turinčius gaminius yra uždrausta. Tačiau sąlytį su asbestu ar jo turinčiais gaminiais vis dar turi gana daug žmonių.

Sužinok daugiau

Partneriai:

Renovacija.lt - privačių ir daugiabučių namų renovacija

Keičiantiems asbestinius stogus: atsiskaitymai su tiekėjais galimi tik per finansines institucijas

2012-06-28

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai dar kartą primena, kad Europos Sąjungos paramos lėšomis asbesto stogus keičiantys kaimo gyventojai atsiskaitymus su tiekėjais gali vykdyti tik per finansines institucijas.
 
Parama asbesto stogų keitimui teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonės (KPP) „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.
 
Apmokėjimai – banko kortele arba pavedimu
 
Pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ tinkamos finansuoti išlaidos:
 
  • Projektui įgyvendinti būtinų asbestinių atliekų transportavimo iki regioninių atliekų tvarkymo vietos ir galutinio atliekų šalinimo paslaugų pirkimas;
  • Statybinių (stogo keitimo) medžiagų įsigijimas: izoliacinis sluoksnis, stogo danga, kraigas, vėjalentės, karnizai-laštakiai, lietaus nuvedimo sistema, sniego užtvara;
  • Projekto viešinimas.
 
Įsigydami šias prekes, darbus ar paslaugas, pareiškėjai su tiekėjais gali atsiskaityti tik per finansines institucijas – grynaisiais pinigais apmokėtų sąskaitų nebus galima kompensuoti paramos lėšomis. Tad pareiškėjai mokėjimus gali atlikti dviem būdais – banko kortele arba banko pavedimu.
 
Pirkimai
 
Taip pat primename, kad prekes, paslaugas arba darbus projektų vykdytojai turi įsigyti pagal nustatytus didžiausius įkainius (Tinkamų finansuoti išlaidų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones didžiausiųjų įkainių nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. 3D-330).
 
Svarbu pažymėti, kad didžiausiųjų įkainių nustatymo metodikoje įkainis yra taikomas prekių grupei. Tad pareiškėjai turėtų atkreipti dėmesį, kad įkainis gali būti taikomas tik tuo atveju, jeigu įsigyjama visa prekių grupė. Jei tam tikra prekė yra paminėta įkainių nustatymo metodikoje, tačiau pareiškėjas neplanuoja įsigyti visos prekių grupės, tuomet pirkimus atlikti reikia pagal prekių, paslaugų ar darbų pirkimų taisykles (Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones prekių, paslaugų ar darbų pirkimų taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. 3D-150). Pagal šias taisykles turi būti įsigyjamos ir tos prekės ar paslaugos, kurioms nėra numatyti didžiausi įkainiai.
 
Atliktas išlaidas pagrindžiančius ir jų apmokėjimą įrodančius dokumentus pareiškėjai turi pateikti kartu su mokėjimo prašymu NMA teritoriniuose skyriuose. Išlaidas pagrindžiantys dokumentai yra tiekėjo išrašytos sąskaitos faktūros bei prekių/paslaugų pirkimo-pardavimo kvitai, o išlaidų apmokėjimą įrodantys dokumentai – banko atstovo parašu patvirtinti banko sąskaitos išrašai. Jei pareiškėjas naudojasi elektronine bankininkyste, kaip apmokėjimą įrodantį dokumentą jis gali pateikti ir savo parašu patvirtintą sąskaitos išrašą.
 
Jau pradėta mokėti parama
 
Pagal KPP priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ NMA buvo pateiktos 8039 paraiškos, kuriose prašoma daugiau kaip 50 mln. Lt. Šiuo metu parama patvirtinta 7667 pareiškėjams. Patvirtinta paramos suma siekia 48 mln. Lt, o pirmasis asbesto stogą pakeitęs ir visus reikiamus dokumentus pateikęs kaimo gyventojas jau džiaugiasi ir jam išmokėta parama – 5,5 tūkst. Lt. Kitus paramos gavėjus, kurie jau pateikė mokėjimo prašymus, jiems priklausanti parama taip pat pasieks artimiausiu metu.
 
Šiuo metu dar vyksta 174 paraiškų vertinimas, kadangi laukiama, kol pareiškėjai patikslins reikiamus duomenis. 170 paraiškų buvo išregistruotos pačių pareiškėjų prašymu, o 28 paraiškos atmestos dėl tinkamumo kriterijų neatitikimo. Daugiausiai paraiškų buvo atmesta dėl to, jog pareiškėjai savo gyvenamąją vietą deklaravo mieste, tuo tarpu į paramą pretenduoti galėjo tik kaimo gyventojai, kurie ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravo kaimo vietovėje.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2012 m. birželio 21 d. 13:59 
 
© 2011 UAB "Eternit Baltic". Visos teisės saugomos.